توصیه‌های امام زمان (عج) به شیعیان

توصیه‌های امام زمان (عج) به شیعیان

۱. از خداوند ـ جل جلاله ـ بترسید و تقوا پیشه کنید.

2. به ما در بیرون آوردن شما از فتنه و امتحانی که بر شما روی آورده است کمک کنید.

3. عهد می‌کنم که هر کدام از شیعیان که راه تقوا را در پیش گیرد و هر آنچه که لازم است [و حق خداست] از مال خود خارج کند، از فتنه‌ی گمراه‌کننده و رنج‌های ظلمانی در امان باشد.

4. هر کدام از شیعیان، در بخشش اموالی که خداوند به او داده به کسانی که خداوند فرمان داده است بخل ورزد، در دنیا و آخرت زیانکار خواهد بود.

5. اگر شیعیان ما در وفا نمودن به عهد و پیمانی که از ایشان گرفته شد، همسو و یک‌دل شوند، دیدار ما از ایشان به تأخیر نخواهد افتاد.

6. ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد. (توقیع به شیخ مفید)

7. از خدا بترسید ؛ و از ما اطاعت کنید ؛ و از راه راست منحرف نگردید.

8. نیت خود را ـ مطابق سنت آشکاری که به شما گفتم ـ با دوستی، به سوی ما برگردانید.

(توقیع به ابن ابی‌غانم قزوینی و جماعتی از شیعیان)

 ۹. اموال شما (خمس و زکات) را قبول نمی‌کنیم مگر اینکه پاک و طاهر باشد... هر کس می‌خواهد عمل کند و هر که نخواهد نکند؛ چرا که ما به آنچه شما دارید نیازی نداریم.

10. ظهور و فرج در دست خداست و کسانی که وقت رای آن تعیین می‌کنند "دروغگو " هستند.

11. در مسایلی که روی می‌دهد به فقهاء مراجعه کنید؛ زیرا که ایشان حجت من بر شمایند و من حجت خدایم بر ایشان...

12. منتفع شدن از من در ایام غیبتم، مانند استفاده از خورشید است زمانی که ابر روی آن را پوشانده باشد.

13. درباره چیزهایی که به درد شما نمی‌خورد سؤال نکنید، و در دانستن چیزهایی که از دانستن آنها معاف شده‌اید خود را به سختی نیاندازید.

14. برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید ؛ چرا که همین فرج شماست. (توقیع به اسحاق بن یعقوب)

15. هر کس بدون اجازه ما در اموال مربوط به ما (خمس، زکات و وقف) تصرف کند، از جمله ظالمین است و ما در روز قیامت شاکی او خواهیم بود. (توقیع به محمد بن جعفر اسدی)

16. آیا نمی‌دانید که خداوند از زمان حضرت آدم تا حال، برای مردم ملجأ و پناهی قرار داده که به ایشان پناه برند و راهنمایانی تعیین کرده که به سبب آنها هدایت یابند. هر زمان که نشانه‌ای از آنان پنهان شد نشانه‌ی دیگر آشکار گردید و هر وقت که ستاره‌ای از ایشان غروب کرد ستاره‌ی دیگر طلوع نمود ؛ و وقتی که خدای عزوجل امام حسن عسکری (ع) را به سوی خود برد گمان ننمایید که واسطه میان خود و مخلوقاتش را قطع نموده است. هرگز چنین چیزی نشده و نخواهد شد تا وقتی که قیامت برپا شود. (توقیع به محمد بن ابراهیم بن مهزیار)

 17. آیا نمی‌دانید که روی زمین از حجت خدا خالی نمی‌گردد ؛ خواه آن حجت، ظاهر باشد و خواه پنهان.

18. مردم پیروی از خواهش‌های نفسانی را از خود دور کنند ؛ و همانگونه که ]پیش از غیبت[ رفتار می‌نمودند رفتار کنند ؛ و امری که از آنان پوشیده و پنهان شده است را جستجو ننمایند... و بدانند که حق با ما و در نزد ماست. (توقیع به عمری وپسرش)

*برگرفته از وبلاگ " اللهم عجل لولیک الفرج "


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در چهارشنبه سی ام دی 1388 ساعت 23:10 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


بيستمين سالگرد ارتحال عالم رباني و عارف سالك آيت الله مرعشي نجفي

بيستمين سالگرد ارتحال عالم رباني و عارف سالك آيت الله مرعشي نجفي(رضوان الله عليه)

حضرت آیت الله العظمی سید شهاب الدین مرعشی نجفی

مراسم بزرگداشت و گرامیداشت بیستمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله مرعشی نجفی از مراجع تقلید و صاحب تشرفات عديده ، پنج شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا، در حسینیه ايشان با حضور علما، اساتید، نمایندگان بیوت مراجع تقلید، روحانیون، طلاب، مسؤولان استانی و دیگر اقشار مردمی برگزار می شود.
  در مراسم بیستمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله مرعشی نجفی، حجت الاسلام فاطمی نیا از اساتید حوزه علمیه قم سخنرانی خواهد کرد.
  گفتنی است، این مراسم به همت بیت این عالم ربانی پنج شنبه، یکم دیماه بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود.
  این مرجع عالیقدر و فقیه اهل بیت در روز بیستم صفر 1315در نجف اشرف در خانواده علم و تقوا پا به عرصه وجود نهاد و سرانجام در 7 صفر سال 1411 (7شهریور 1369) در شهر قم، به ملکوت اعلی پیوست. خودشان مي فرمودند كه شصت سال اولين زائر حضرت معصومه (س) من بودم . آيت الله مرعشي صاحب تشرفاتي خدمت امام زمان(عج) بودند كه در بسيار مشهور است . فرموده بودند : دستمال اشكم را در كفنم بگذاريد و يك سر عمامه ام را هم به منبر امام حسين(ع) ببنديد . ايشان را در همان كتابخانه خودشان دفن كردند . داستان معروف شهريار و غزل " علي اي هماي رحمت ... " از كرامات ايشان و آن شاعر ولايي است .
 
کتابخانه حضرت آیت الله مرعشی نجفی از بزرگ ترین کتابخانه های کشور و در ردیف کتابخانه مجلس شورای اسلامی و کتابخانه آستان قدس رضوی قرار دارد، از جمله میراث ماندگار این عالم ربانی است که این کتابخانه هم اکنون بیش از ۲۵۰۰۰۰جلد کتاب چاپی و ۲۵۰۰۰ جلد کتاب خطی دارد.
 
حضرت آیت الله مرعشی نجفی در طول عمر با برکت خود بیش از 148 کتاب، رساله و مقاله به رشته تحریر در آورد.

به روح منور ايشان حمد و سوره اي هديه كنيم .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در چهارشنبه سی ام دی 1388 ساعت 16:50 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


شهادت حضرت رقيه (س)

شهادت  سيدة الكونين ، رزاق العالمين ، مليكة القبلتين ، بنت الحسين ، بي بي حضرت رقيه (س)

ضريح حضرت رقيه(س)

به روايتي پنجم ماه صفر شهادت بي بي حضرت رقيه خاتون (س) است . ظاهراً سه يا چهارساله بودند كه همراه كاروان حسيني(ع) عازم كربلا شدند . شباهت بي اندازه ايشان به حضرت فاطمه زهرا (س) هميشه باعث خشنودي سيدالشهدا(ع) بود . مادر معظمه ايشان حضرت رباب (س) بود كه طفل شش ماهه اش هم فداي راه ولايت شد . خيلي ها سعي كردند تا وجود بي بي را مشكوك جلوه دهند اما به مدد خود خانم هربار كه دستي براي انكار حركت كرد نيرويي از غيب آن را ساقط نمود . مصائب ايشان بسيار زياد و دلخراش است . از آزارها و شكنجه هاي روحي كه در كربلا و كوفه و شام ديدند تا دروازه ساعات و بزم شراب و خرابه ويران ؛ همه و همه گوياي اين است كه اباعبدالله دختري را در راه احياي كلمه حق در راه خدا تقديم كرد كه مظهر اعجاز و صبر و كمال بود . واقعاً تقدير الهيه درست رقم خورد كه نام بي بي به ابجد برابر عدد نام رزاق باشد . آنقدر با آن دستهاي كوچك براي گريه كنهاي محرم دعا مي كند كه نهايتش را خدا مي داند و بس . بوسه اي كه در لحظه آخر از رگهاي بريده پدر گرفت تجلي اعلاي جمله بي بي زينب(س) بود كه فرمود : ما رايت الا جميلا .... شاهزاده هاي هستي را مانند اسراي ترك و روم تازيانه زدند و به رسم پذيرايي از خارجيها با نان و خرماي صدقه اي به استقبال آمدند . از كينه اميرالمومنين (ع) كه پدر همه كائنات است براي تمسخر كودكانشان را از بازي با ايتام حسين (ع) منع مي كردند . حضرت رقيه (س) اولين كسي است كه به پدرش اقتدا كرد و بي غسل و كفن دفن شد . اما كجا هستند شمر و خولي و زجر و سنان و عمرسعد و يزيد(عليهم ابداً لعنت و العذاب الهاوية ) كه ببينند مزار دختر آقايمان حسين (ع) كعبه عشاق در همه جهان شده است . اربابمان حسين (ع) به عزاداران نازدانه دخترش عنايات ويژه خواهد داشت .

در اين ايام زيارت مفجعه و زيارت بي بي رقيه (س) فراموش نشود . بچه هاي هيئت مهدي جان (عج) از همه مقيمان حرم امن حسيني (ع) التماس دعا دارند .

وعده همه ما پايين پاي حضرت رقيه خانم (س) در دمشق ....

دختر رباب  *  دختر ارباب *  ما را درياب . . .  به روح بي بي دو عالم رقيه (س) صلوات


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در چهارشنبه سی ام دی 1388 ساعت 16:25 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


دعای هر روز ماه صفر المظفر - گفتاری درباره مناسبتها

دعای هر روز ماه صفر المظفر

يا شَديدَ الْقُوى‏ وَ يا شَديدَ الْمِحالِ * يا عَزيزُ يا عَزيزُ يا عَزيزُ  * ذَلَّتْ بِعَظَمَتِكَ جَميعُ خَلْقِكَ  * فَاكْفِنى‏ شَرَّ

خَلْقِكَ *  يا مُحْسِنُ يا مُجْمِلُ يا مُنْعِمُ يا مُفْضِلُ  * يا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ  * سُبْحانَكَ اِنّى‏ كُنْتُ مِنَ الظَّالِمينَ  *

فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَ نَجَّيْناهُ مِنَ الْغَمِّ  وَ كَذلِكَ نُنْجِى الْمُؤْمِنينَ * وَ صَلَّى اللَّهُ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِهِ‏ الطَّيِّبينَ

الطَّاهِرينَ!
 

اى سخت نيرو، و اى سختگير! اى عزيز، اى عزيز، اى عزيز! خوارند از بزرگى‏ات همه خلقت. پس كفايت كن از من شرّ خلق خودت را، اى احسان بخش! اى نيكوكار! اى نعمت بخش! اى عطا دِه! اى كه معبودى جز تو نيست! منزّهى تو! به راستى من از ظالمانم. اجابت كرديم برايش و نجاتش داديم از غمّ و همچنين نجات دهيم مؤمنان را، و رحمت كند خدا بر محمّد و آل پاك و پاكيزه‏اش!

صدقه در ماه صفر را فراموش نکنید . این ماه بعلت اعاظم مصائب اهل بیت (ع) از بعضی لحاظ سنگین است .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در سه شنبه بیست و نهم دی 1388 ساعت 20:51 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


ولادت آقا و مولایمان امام باقر (ع) - گفتاری درباره مناسبتها

ولادت آقا و مولایمان امام باقر (ع)

به روایتی سوم ماه صفر ولادت آقا و مولایمان امام باقر (س) است . راستی کدام یک از این تاریخها درست است ؟ اصلاْ مهم هست که ماه رجب جشن میلاد بگیریم یا ماه صفر ؟ اصلاْ ماه صفر جشن بگیریم یا نه ؟ راستی ! واقعاْ مهم است بدانیم امام باقر ( روحی فداه ) کی به دنیا آمده است ؟ تا چه وقت خودمان را با این جمله کلیشه ای و تکراری سرگرم کنیم که " مهم این است که معرفت به او داشته باشیم " . یا برای بهانه گیری می گوییم : " باید نسبت به ایشان شناخت پیدا کنیم " . ما گم شدیم و داریم خودمان را به بیراهه می کشانیم . امام باقر (ع) سالها کودکیش همبازی بی بی رقیه خانم (س) بود . امام باقر (س) یک شاهد تمام و کمال از واقعه عاشوراست . با عمه ای که هم سن و سال خودش بود تا شام آمد و در همانجا دلش را با کشتن سه ساله امام حسین (ع) شکستند . . می فهمید ؟! دلش را شکستند ... دل وجه الله را شکستند . دل کلمة الله - دل حجة الله - دل خلیفة الله - دل ولی الله.....امام باقر (ع) هر چه داشت در راه احیای نهضت ثاراللهی گذاشت . ولادت سرورمان امام محمد باقر(ع) را اول از همه به بی بی عالمین بنت الحسین رقیه خاتون (س) و بعد به همه سینه زنان محرم و صفر تبریک می گوییم .

منظور از شکستن ابهت دو جمله مذکور این است که مثل امام باقر (ع) در مسیر انس حرکت کنیم . انس به همه خوبی ها . توجه دائمی به مصدر مهربانیها . یاخیرحبیب و محبوب . یا رفیق و یا شفیق . چه دوستی بهتر از خدا  !!! چه حبیبی برتر از حسین (ع) !!!


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در سه شنبه بیست و نهم دی 1388 ساعت 20:42 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

یا مولاتی یا رقیه (س)

به مناسبت ایام شهادت بی بی دو عالم رقیه خاتون (س) خیمه ای از ماتم به یاد خرابه شام برپا کرده ایم :

سخنران : استاد نمازی

ذاکر اهل بیت : حاج مهدی ارضی

یکشنبه ۲۷/۱۰/۸۸ بعد از نماز مغرب و عشاء

خیابان ولیعصر(عج)-پایینتر از میدان منیریه-پل امیربهادر-جنب مسجدحیدری-پایگاه امام مجتبی(ع)

هیئت مهدی جان(عج)

*تمام جلسات عمومی هیئت  ویژه بانوان مومنه هم می باشد .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در شنبه بیست و ششم دی 1388 ساعت 17:42 موضوع | لینک ثابت


تذکره عشاق - اخبار هیئت مهدی جان (عج)

کتاب "تذکره عشاق" با نگارش رنجبر گل محمدي با رويکردي بر زندگي برخي مداحان اهل بيت است که چاپ دوم آن توسط سوره مهر منتشر شد.

اين کتاب که توليد مرکز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري است، زندگي چند تن از پيشکسوتان هنر مداحي و ثبت خاطرات، کرامات، حوادث، آراء و نظرات اين پيرغلامان را مورد توجه قرار داده است.
نويسنده « تذکره عشاق » با بيان اينکه، ايام محرم و عاشورا تبلور عيني و عملي عزاداري شيعيان است، آورده است: « مداحان ، رهبران و پايه هاي اصلي اين اجتماعات و مراسم ها هستند .»
رنجبر گل محمدي با بيان اينکه ما از احوال مداحان يکي دو هفته گذشته هيچ اطلاعي در دست نداريم، بر لزوم انجام پژوهش و تحقيق در اين حوزه تاکيد کرد.
وي با ذکر پرسش هايي از قبيل اينکه « اين مداحان چه کساني هستند؟ در دوره هاي مختلف چگونه زندگي کرده اند ؟ برخورد حکومت ها با اين مقوله چگونه بوده است؟ بزرگترين و معروف ترين مداحان هر دوره چه کساني بوده اند ؟ نقش مداحان در سياست چگونه است ؟ و ... » .
غلامحسن رفيعا نيز در مقدمه اين کتاب، فراهم کردن مجموعه اي درباره مداحان و شناساندن هرچه بيشتر و بهتر بزرگان عرصه مديحت و مداحي را، کاري شايسته و درخور دانسته و يادآور شده است: اين کار جهت بهره برداري از زندگي و نظرات آن ها يک وظيفه بود که نگارش اين کتاب در همين راستا قابل تقدير است.
در اين کتاب،شرحي بر زندگي و زمانه مداحان و پيرغلاماني همچون مرشد اميراسلامي، نادعلي کربلايي، مهدي آصفي، احمد صالح، هاشمي دانا، علامه مداح، حسن ارضي، حاج علي عرب ، حاج سيد حسن معطر، حاج حسين حسيني زاهد، حاج حسين ناظم و حاج حسن محمدي معروف به دولابي همراه با تصاويري از آنان ارائه شده است.
" تذکره عشاق" در 224 صفحه قطع رقعي و تيراژ 2 هزار و 500 نسخه و با قيمت 39 هزارريال منتشر شده است


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه بیست و پنجم دی 1388 ساعت 15:48 موضوع | لینک ثابت


سه انفجار در نجف اشرف - گفتاری درباره مناسبتها

سه انفجار در نجف اشرف

واحد مرکزی خبر: منابع خبري عراق از انفجار سه بمب در شهر نجف اشرف خبر دادند.

منابع امنيتي عراق اعلام کردند سه بمب امروز در يک پارکينگ در پانصد متري حرم مطهر امام علي عليه السلام منفجر شد.
اين منابع به تلفات و خسارات اين انفجارها اشاره اي نکردند. این بار چندم است که حریم مولای شیعیان شکسته می شود . به ذات خبیث دشمنان اهل بیت (ع) لعنت . شمس جمال مولا علی (ع) صلوات .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388 ساعت 23:9 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

باسلام و آرزوی قبولی عزاداری همه مومنین و مومنات

متاسفانه به دلیل اختلالات و مشکلاتی که در بلاگفا ایجاد شده تصاویر آپلود شده هیئت و حاج آقا مهدی ارضی در وبلاگ نمایش داده نمی شود .  تصاویر شب آخر دهه اول هم آماده است اما با همان مشکلی که عرض شد مواجهیم . در حال تلاش هستیم که مشکل برطرف شود .

به روح سیدالشهدا (ع) و همه ذریه اباعبدالله الحسین (ع) صلوات

وبلاگ هیئت مهدی جان (عج)


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388 ساعت 23:1 موضوع | لینک ثابت


واگویه هایی از زندگی ساده و بی آلایش رهبر انقلاب - پند پیر فاضل

واگویه هایی از زندگی ساده و بی آلایش رهبر انقلاب

زندگی ساده و بی آلایش رهبر انقلاب از آغاز تا اکنون یادآور عکس و تصویرهایی است که از منزل بی تکلف امام منتشر شده و خاطراتی که از ایشان هنوز در میان حرف و حدیث های روزمره انقلابیون موج می زند. و اکنون اگر چه رهبر انقلاب نیز بر همان مشی هستند؛ اما پرهیز ایشان از انتشار چنین خاطراتی شاید بسیاری از ناگفته ها را ناگفته باقی گذاشته است.

آنچه در پی می آید گزیده ای است از اظهارنظرهای شخصیت های مختلف پیرامون زندگی رهبر انقلاب. کسی که پیشتر در خصوص سال های آغازین زندگی اش این چنین تعریف می کرد:«پدرم روحانى معروفى بود اما خیلى پارسا و گوشه گیر… زندگى ما به سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق می‌افتاد که در منزل ما شام نبود! مادرم با زحمت براى ما شام تهیه می‌کرد و… آن شام هم نان و کشمش بود.»

حجت‌الاسلام سيدعلي اكبري: «ما زماني خدمت ايشان رفتيم و از آقا درخواست نموديم تا اجازه بفرمايند از داخل منزلشان و وضيعت زندگيشان فيلم‌برداري کنيم، تا مردم وضيعت زندگي رهبر خود را ببينند و بفهمند که ايشان چگونه زندگي مي‌کنند. آقا فرمودند: اگر شما بخواهيد زندگي مرا نشان بدهيد مي‌ترسم خيلي‌ها باور نکنند.»

سردار سرلشکر سيدرحيم صفوی: «روزي که در منزل مقام رهبري، در خدمت ايشان بودم، بحث قدري به طول انجاميد و نزديک مغرب شد. پس از نماز، معظم‌له با مهرباني به من فرمودند:آقا رحيم! شام را مهمان ما باشيد. بنده در عين حال که اين را توفيقي مي‌دانستم، خدمتشان عرض کردم:اسباب زحمت مي شود. مقام معظم رهبري فرمودند:نه، بمانيد؛ هرچه هست با هم مي‌خوريم. وقتي‌که سفره را گشودند و شام را آوردند، ديدم شام چيزي جز املت ساده نيست.»

حجت‌الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني-حضرت آیت‌الله جوادی آملی-دکتر غلامعلي حداد عادل-حجت‌الاسلام والمسلمين حاج سيداحمد خميني(ره)-آيت‌الله مصباح يزدي-سردار سرتيپ پاسدار شوشتري-استاد آیت الله فاطمی نیا-آيت‌الله سيدمحمودهاشمي شاهرودي-سيد علي اکبر طاهايي-حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي اصغر باقي‌زاده هم مطالبي گفته اند كه مي توانيد آنها را در ادامه مطلب بخوانيد .


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط عبد عاصی در سه شنبه بیست و دوم دی 1388 ساعت 22:39 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

زن مگو   مرد آفرین    روزگار         زن مگو  بنت الجلال  اخت الوقار

روضه امام سجاد (ع) و روضه اسارت بی بی دو عالم زینب (س) و حرکت کاروان به سمت شام را با دلی محزون زمزمه می کنیم و از زمزم چشمانمان باران اشک می جوشانیم :

سخنران : آقای دکتر نمازی

ذاکر اهل بیت : حاج مهدی ارضی

یکشنبه ۲۰/۱۰/۸۸ بعد از نماز مغرب و عشاء

خیابان ولیعصر(عج)-پایینتر از میدان منیریه-پل امیربهادر-جنب مسجد حیدری-پایگاه امام مجتبی(ع)

هیئت مهدی جان(عج)


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در شنبه نوزدهم دی 1388 ساعت 13:13 موضوع | لینک ثابت


انس ، پيرمردي كه سيدالشهدا (ع) در كنارش گريست - گفتاری درباره مناسبتها

انس ، پيرمردي كه سيدالشهدا (ع) در كنارش گريست

 گويند انس به خدمت امام رسيد تا از او اذن ميدان بگيرد. در اين حال انس خود را با عمامه‎اي محكم پيچيده و ابروان بلندش را با دستمالي بر پيشاني بسته بود. امام با ديدن چهره آن پير نورانى، گريست و فرمود: «شكر الله سعيك يا شيخ!»

5 تن از اصحاب رسول خدا كه از پيران شهر كوفه بودند در صحراي كربلا خود را به امام حسين(ع) رساندند و در ركاب ايشان جان خويش را فدا كردند. انس بن حارث، حبيب بن مظاهر و مسلم بن عوسجه كه هرسه از قبيله بني‌اسد بودند، سه تن از صحابه‌اي هستند كه توانستند خود را در كربلا به امام حسين(ع) برسانند و در ركاب ايشان به شهادت برسانند. هاني بن عروه مرادي و عبدالله بن يقطر نيز دو تن از پيران كوفه و از صحابه پيامبر(ص) بودند كه قبل از رسيدن امام به كوفه در كنار مسلم بن عقيل (ع) در شهر كوفه به شهادت رسيدند.

* انس بن حارث اسدي در كنار پيامبر
«انس» فرزند «حارث (حرث) بن نَبِيه است. پدر اَنس منسوب به «كاهل» از تيره و شاخه قبيله «بني اسد» بوده است و اين پدر و پسر هر دو از صحابه رسول‌اكرم(ص) بوده‌اند. انس از جمله صحابه‌اي است كه روايات بسياري از پيامبر نقل كرده كه شيعه و سني آن را گزارش كرده‌اند. اسم او هم‌چنين در ليست مفتخرين جنگيدن در ركاب پيامبر (ص) در غزوه بدر و حنين است. از جمله روايت مشهوري كه به نقل از حارث از پيامبر (ص) نقل شده است: «فرزندم، حسين در كربلا كشته خواهد شد و هركس در آنجا باشد بايد او را ياري كند.»
* انس شبانه خود را به كربلا رساند
انس بعد از فوت پيامبر (ص) به كوفه بازگشته بود، اما همچنان صداي پيامبر در گوشش مي‌پيچيد كه «هركس در آنجا باشد، بايد او را ياري كند» او روزها و سال‌ها در انتظار عاشورا نشسته بود؛ حال ديگر او پيرمردي 80 ساله بود، اما احسنت بر او كه به خوبي صداي قدم‌هاي حسين(ع) را شنيد و در آخرين لحظات خود را به كربلا رساند. انس در كوفه مقامي بس بالا داشت، اما وقتي خبر توقف حسين(ع) در كربلا را شنيد به همراه دو تن ديگر از اصحاب پيامبر (حبيب بن مظاهر و مسلم بن عوسجه) شبانه از كوفه گريختند و خود را به كربلا رساندند.
* مگر به كسي كه در برابر فرزند رسول خدا (ص) قرار گرفته بايد سلام كنم؟
مي‌گويند انس در كربلا از جانب امامش مأمور شد كه به لشكر عمر بن سعد وارد شود و جويا شود كه اين سپاه با اين عظمت را براي چه به كربلا آورده است؟ گويند انس هنگام ورود، بر عمر بن سعد (لعنت الله عليه) سلام نكرد. عمر بن سعد (لعنت الله عليه) از او پرسيد: يا انس! مگر تو ما را مسلمان نمي‎داني كه سلام نكردي؟ او در پاسخ گفت: «مگر به كسي كه در برابر فرزند رسول خدا (ص) قرار گرفته بايد سلام كنم؟»
* حسين با ديدن اين پير نوراني گريه كرد
ظهر عاشورا فرارسيده بود. تعدادي از اصحاب امام حسين (ع) در همان حمله ابتدايي به فيض شهادت دست يافته بودند و حال نوبت انس فرا رسيده بود. گويند انس به خدمت امام رسيد تا از او اذن ميدان بگيرد. در اين حال انس خود را با عمامه‎اي محكم پيچيده بود و ابروان بلندش را با دستمالي بر پيشاني بسته بود، تا در حال رزم و جهاد جلوي چشمانش را نگيرد. امام با ديدن چهره آن پير نورانى و مخلص، آنچنان منقلب شد كه گريه كرد و به او فرمود: «شكر الله سعيك يا شيخ؛ اى پير! خداوند سعى و جهاد تو را به بهترين وجه بپذيرد.»
* خاندان علي، پيروان دين خداوند بخشنده‎اند و خاندان زياد پيروان شيطان‎اند
انس حال به جنگ با دشمنان رسول خدا رفته بود، گويي بار ديگر در جنگ بدر قرار داشت، اين پيرمرد بني‌اسد آن‌چنان جانانه جنگيد كه گويي جواني تازه نفس است. او مي‌جنگيد و مي‌گفت:  «قبائل كاهل و دودان و خندف و بنوقيس خوب مي‎دانند، كه قوم من در وقت جنگ و رودررويي نزديك‎ترين افراد به حريفان و سران جنگ هستند. با ضربه‎اي كاري دشمن را از پاي مي‎اندازيم و از هيچ ضربتي اظهار عجز و حقارت نمي‎كنيم، خاندان علي، پيروان دين خداوند بخشنده‎اند و خاندان زياد پيروان شيطان‎اند.»
انس با آن كه پير بود، 18 نفر از لشكر ابن زياد را از پاي درآورد و خود به آسمان شهادت پر گشود. قاتل او، «يقتط بن ناشر الجهني» بود.
در بيان ارج و منزلت انس بن حارث در پيشگاه اهل‌بيت همين بس كه امام زمان (عجل‌الله تعالي فرجه شريف) در زيارت‌نامه خود (ناحيه مقدسه) بر اين پيرمرد مخلص سلام مي‌كند و قاتلش را لعن و نفرين. انس بن حارث اسدي را انس بن حارث كاهلى نيز خوانده‌اند.

به روح همه شهدای آزاده دشت کربلا صلوات


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه هجدهم دی 1388 ساعت 13:38 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


يك آزاده: عراقي‌ها قبل از ايام عزاداري به اسرا واكسن مي‌زدند - گفتاری درباره مناسبتها

يك آزاده: عراقي‌ها قبل از ايام عزاداري به اسرا واكسن مي‌زدند


سيامك عطايي : تاسوعا و عاشوراي حسيني رأس همه مناسبت‌هاي مذهبي در دوران اسارت بود. در عراق سينه‌زني، زنجيرزني و نوحه‌خواني براي شهداي كربلا به طور كلي ممنوع بود و شيعيان عراق از عزاداري براي شهيدان بزرگ كربلا سال‌ها بود كه محروم بودند.
سال اول اسارت بود و ما بي‌خبر از همه‌جا، هنگام شب شروع به عزاداري كرديم. يكي نوحه مي‌خواند و بقيه سينه مي‌زدند. صداها كم‌كم اوج گرفت. ناگهان ده‌ها سرباز عراقي كابل به دست به داخل اردوگاه ريختند و در آسايشگاه ما را از باز كردند و به جان بچه‌ها افتادند. دست و سر و پاي اسرا بود كه زير كابل كبود مي‌شد. فرياد مي‌زدند: «ممنوع لطم ممنوع! سينه زدن ممنوع است»؛ گفتيم «براي امام حسين (ع)!» و زوزه‌ شلاق، پاسخ را كامل مي‌كرد. دست يكي از بچه‌ها در رفت. ديگري پشتش به خون افتاد. عراقي‌ها رفتند و عزاداري ما با آه و ناله‌ مصدومين پايان پذيرفت. تازه فهميديم چرا اين حزب را كافرمي‌گويند.
سال بعد، وضع، متفاوت بود. پشت پنجره‌ها نگهبان گذاشتيم و صداي نوحه هم زياد بلند نبود. هر وقت عراقي‌ها نزديك مي‌شدند، عزاداري قطع مي‌شد و بچه‌ها سرجاي خود مي‌نشستند. عراقي‌ها مي‌فهميدند كه ما عزاداري مي‌كنيم. حتي سينه‌ سرخ بچه‌ها را نگاه مي‌كردند، ولي مدركي نداشتند. 
دو سه سال بعد چاره‌ ديگري انديشيديم. درست در ايام عاشورا و تاسوعا اعلام مي‌كردند كه بايد واكسن بزنيد. براي كدام بيماري؟ دقيق نمي‌گفتند! آنفلوانزا، وبا، كدام بيماري؟ ميزان تزريق واكسن‌ها طوري بود كه همه را براي 48 ساعت از پا مي‌انداخت. همه تب مي‌كردند و كسي حال بلند شدن و عزاداري نداشت؛ البته همچنان عزاداري برپا مي‌شد، اما به علت كسالت، جمع بسيار فشرده و محدود بود.
تزريق واكسن حيله‌ مؤثري بود، ولي روز عاشورا را در تب سپري كردن هم حال و هوايي داشت. سال‌هاي آخر، مجالس عزاداري اباعبدالله (ص) بسيار باشكوه برپا مي‌شد. مداحان نيز كه در دوران اسارت، نوحه‌خواني‌شان رشد خوبي كرده بود با سرودن اشعار و نوحه‌هايي در وصف ائمه (ع)، دل‌هاي غصه‌دار اسرا را به رنج‌هاي اسراي كربلا پيوند مي‌زدند.


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه هجدهم دی 1388 ساعت 13:15 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


ذکر " حسین جان " از لبهای شهدا - پند پیر فاضل

ذکر " حسین جان " از لبهای شهدا

*شهيد سيد مرتضي آويني -----------------------------
بسيجي، عاشق كربلاست و كربلا را تو مپندار كه شهري است در ميان شهرها و نامي است در ميان نام‌ها. نه! كربلا، حرم حق است و هيچ كس را جز ياران امام حسين (ع) راهي به سوي حقيقت نيست. ما سرگردان‌هاي مدار نفس را چه مي‌رسد كه از ستارگان كهكشان حسين (ع) سخن بگوييم؟ ما را چه مي‌رسد كه از ساكنان حريم قدس و شاهدان محفل قدس سخن بگوييم.

*شهيد محمد رستگاري --------------------------
«اينك ما مي‌گوييم حسين جان! اگر در فضاي داغ و خونين، كسي به فريادت نرسيد و نداي تو را لبيك نگفت، ما پيروانت در فضاي گرم و خونين ايران زمين، دست مردانگي مشت كرده به نداي غريبي و تنهايي‌ات لبيك مي‌گوييم»

*شهيد زين‌العابدين عابدنيا ----------------------------
«اي حسين! اكنون شهيدان بر ما شاهدند و تو اي سيد شهيدان! قافله سالار اين كاروان هستي، راه عشق نما و به اين كاروان متصل فرما، اي بزرگ آموزگار شهادت و اي سوخته شعله‌هاي سركش عشق به تو اقتدا كردم؛ تو شاهد باش كه همچون ياران تو به ياري‌ات برخاستم و نداي با صلابت «هل من ناصر ينصرني» تو را لبيك گفتم»

*شهيد عبدالحسين رضايي -----------------------------
«ما وارثان خون حسين (ع) هستيم و ما را در مبارزه كردن با كفار، هيچ ترس و واهمه‌اي نيست».

*شهيد محمد دوست محمدي --------------------------------
«حسين جان! اي معني انسانيت در زمين و زمان، اي كه به ما درس دادي؛ درس خوب زيستن و خوب مردن. اي نور! اي روشني! اي چراغ فروزان بر مناره تاريخ در همه عصرها و همه نسل‌ها، امت تو و شاگردان مكتب تو از نزديك به تو لبيك مي‌گويند؛ مگر نه اين است كه تو با حركت كمالي خود، درس انسان بودن و انسان زيستن و انسان مُردن آموختي؟»

*شهيد محمدرضا پورقديري -----------------------------
«برادران! بدانيد كه زندگي و شهادت پرافتخار امام حسين (ع) سر مشقي بود براي تمام جهانيان و نيك انديشان و ما مي‌كوشيم تا حيات و مرگ خويش را بر اساس ايده آن حضرت قرار دهيم».

*شهيد سليمان عبدي ------------------------
«درود بر عاشقان زيارت كربلاي تو يا حسين كه عاشقانه در راه تو جان مي‌سپارند و به عشق اينكه بر خاك زير پايت بوسه زنند، جان خود را براي زيارت تو و معبودشان هديه مي‌كنند».

*شهيد علي‌رضا زارع ----------------------
«من رفتم به آن راهي كه براي رسيدن به آن، مشقّات زيادي كشيدم. من رفتم به آن راهي كه آرزويش را داشتم. من مي‌روم كه دنباله رو خط سرخ ابا عبداللّه الحسين (ع) باشم»

*شهيد مجتبي طيراني -------------------------
«يا حسين! يا حسين! يا حسين! آن قدر فرياد «هل من ناصر ينصرني»ات نافذ بود و آنچنان تنهايي‌ات در آن تفتيده دشت برهوت، دلمان را به آتش كشيد كه اكنون در لبيك به تو ، همه سختي‌ها را با لذت ايثار بر دوش خواهيم كشيد».


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه هجدهم دی 1388 ساعت 13:1 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


حاج حسين خلج پير غلام امام حسين (ع) - شرح حال اولیا ، شعرا و ذاکرین

حاج حسين خلج پير غلام امام حسين (ع)

نامت چو مي‌برم به خدا بند بند من  *    گويند با زبان دلم  يك صدا   حسين

حاج حسين خلج يكي از پيرغلامان كشورمان است كه براي هم‌صحبتي با او به محل كسب و كارش يعني مغازه تعميرات خياطي كه در خيابان مولوي است، رفتيم. حاج حسين مثل هميشه مشغول تعميرات خياطي است. او هر روز صبح بعد از روضه‌خواني براي اهل بيت در حسينيه صاحب‌الزماني‌ها كه روبروي محل كسبش است، به مغازه مي‌آيد و ديدار ما هم در همين محل صورت گرفت.
حاج حسين خلج تهراني حدود 72 سال دارد و بزرگ شده پاچنار تهران است. به گفته او، مادرش خانم درسي (جلسه‌اي) بوده و در قديم، دخترها و پسرهاي كوچك را در مكتبش جمع مي‌كرد و به آنها عم‌ّ جز و قرآن ياد مي‌داد و براي خانم‌ها جلسه روضه داشت.
پدرش هم معمار بوده و به تعميرات ساختمان مشغول بوده و خودش هم از قديم به سراغ تعميرات خياطي رفته. البته اول كار رفوگري را داشته و كنار دست عمويش در لباسشويي كار مي‌كرده تا اينكه به سراغ شغل خياطي آمده و در كنارش‌ هم مداحي اهل بيت مي‌كرده، اما خودش مي‌گويد كه هيچ وقت مداحي را به عنوان شغلي براي كسب روزي خانواده‌اش به حساب نياورده است.

بي حسين بن علي احساس پيري مي‌كنم     ني كه پيري ،  بلكه احساس حقيري مي‌كنم

حاج حسين خلج يكي از پيرغلامان كشورمان است كه براي هم‌صحبتي با او به محل كسب و كارش يعني مغازه تعميرات خياطي كه در خيابان مولوي است، رفتيم. حاج حسين مثل هميشه مشغول تعميرات خياطي است. او هر روز صبح بعد از روضه‌خواني براي اهل بيت در حسينيه صاحب‌الزماني‌ها كه روبروي محل كسبش است، به مغازه مي‌آيد و ديدار ما هم در همين محل صورت گرفت. ...

بقيه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه هجدهم دی 1388 ساعت 12:15 موضوع شرح حال اولیای الهی و اهل معنا | لینک ثابت


اطلاعیه دفتر آیت الله بهجت (ره) - پند پیر فاضل

اطلاعیه دفتر آیت الله بهجت (ره)

 

بسمه تعالی

به اطلاع عموم مؤمنان و مقلّدان حضرت آیة الله العظمی بهجت قدّس سرّه و کسانیکه بر تقلید از حضرت آية الله العظمی حاج شیخ علی صافی گلپایگانی رحمه الله ، باقی مانده اند می رساند که دفتر آية الله العظمی بهجت رحمه الله ، چنانکه در زمان حیات آن بزرگوار زیر نظر حضرت آية الله العظمی محفوظی دام ظله العالی  اداره می شد ، از این پس نیز تحت اشراف معظم له ، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

 

دفتر آية الله العظمی بهجت « ره » و حضرت آية الله العظمی محفوظی مدظله العالی

 

Image

 


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در پنجشنبه هفدهم دی 1388 ساعت 18:19 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


پندی از پیر فاضل بهجت العارفین ( نور الله روحه ) - پند پیر فاضل

پندی از پیر فاضل "بهجت العارفین ( نور الله روحه ) "

۱ - بعضی خیال می کنند ائمه علیهم السلام نمی شنوند یا مثل مردهای ما هستند .Image
 یکی از سنی مذهب ها از جلوی سرداب مقدس سامراء رد می شد ، شنید صدای یک نفر را که داخل سرداب بود و مرتب می گفت : یا صاحب الزمان !
آن عابر با لحن مسخره ای گفت : یا صاحب الزمان ! یا صاحب الزمان ! آنقدر بگو تا جوابت را بدهد !!

اینها (کسانیکه تمسخر می کنند ) نمی فهمند حماقت محض دارند !
ائمه علیهم السلام عین الله ناظرة و اذنه الواعیه هستند . اگر حرفی زده شود حتی قبل از آنکه دیگران که در مجلس هستند بشنوند ، آنها می شنوند .

۲ - هنگامى كه حضرت سيّدالشهدا ـ عليه السّلام ـ از اسب بر روى زمين افتاد و لشكر اعدا به خيام حرم هجوم بردند، با زانو مقدارى به سوى خيمه رفت و جمعيّت را به نبرد با خود دعوت كرد و فرمود:
 «يا شيعَةَ آلِ أَبى سُفيانَ! إِن لَمْ يَكُنْ لَكُم دينٌ و كُنْتُمْ لاتَخافُونَ الْمَعادَ، فَكُونُوا أَحْرارا، و ارْجِعُوا إِلى أَحْسابِكُمْ إِنْ كُنْتُمْ عَرَبا كَما تَزْعَمُونَ، أَنَا الَّذى اُقاتِلُكُمْ وَ اَنْتُمْ تُقاتِلُونَنى، وَ النِّساءُ لَيْسَ عَلَيْهِنَّ جُناحٌ.»
اى پيروان خاندان ابوسفيان!
اگر دين نداريد و از معاد و بازگشت به آخرت نمى ترسيد،حداقل آزادمرد باشيد، و اگر چنان كه گمان مى كنيد عرب هستيد، به حَسَب و نژاد خود نگاه كنيد.

 اين من هستم كه با شما مى جنگم و شما با من مى جنگيد، و زنان گناهى ندارند.

۳ - از اين خونريزى  هايى كه پيش از ظهور حضرت حجّت ـ عليه  السّلام ـ واقع مى  شود، معلوم مى  گردد كه ظهور آن حضرت مانع از خونريزى است، چون همه طَوْعا يا كَرْها(خواسته و يا ناخواسته.) تابع آن حضرت خواهند شد.
 و نيز معلوم مى شود كه آن قدر بايد ظلم و خونريزى صورت بگيرد كه براى همه روشن گردد كه « مُلِئَتْ ظُلْما وَ جَوْرا »؛(1) (زمين از جور و ستم پر شد.) و همه  ى اهل زمين در هر كجا كه باشند احساس كنند سايه  ى ظلم و جور بر سر آن هاست و همه  ى جهانيان حتّى كفّار، در فشار ظلم و ستم به سر ببرند و به انتظار نجات و ظهور فرج و مصلح باشند.
ائمّه  ى ما ـ عليهم  السّلام ـ در روايات به ما خبر داده  اند كه:

« خيلى از اهل ايمان و عقيده در اثر ابتلائات بر مى  گردند. »(« لاِءَنَّهُ يَقُوُم بَعْدَ... ارْتِدادِ أَكْثَرِ الْقائِلِينَ بِإِمامَتِهِ. »؛ (زيرا او بعد از... بازگشت بيشتر معتقدان به امامتش قيام مى  كند.) (2)
خدا كند ايمان ما تا آن وقت باقى بماند، و گرنه اگر ظهور هم نزديك باشد ولى ايمان ما زايل شده باشد، ديگر ما را چه باظهور آن حضرت و حضرت را چه با ما؟!
براى مؤمنين تثبيت در دين و ايمان و ثبات قدم تا ظهور آن حضرت، از ظهور آن حضرت مهم  تر است.


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در پنجشنبه هفدهم دی 1388 ساعت 18:15 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

دهه سوم محرم و حضور خادمین هیئت مهدی جان (عج) در بیت الزهراء (س)

مثل همه سالها دهه سوم محرم را در بیت الزهرا (س) حضور خواهیم داشت . ازشب بیست یکم محرم الحرام  (چهارشنبه ۱۶دی ماه ۱۳۸۸ ) الی شب آخرمحرم الحرام  (شنبه ۲۶ دی ماه ۱۳۸۸)هرشب با اقامه نمازمغرب و عشا ء-تلاوت قرآن مجید-پیش منبری- سخنرانی آقای عدالتی و صدای دلنواز حاج آقا منصورارضی  . آدرس : خیابان ولی عصر عج بالاترازچهارراه گمرک بعدازمهدیه کوچه مهدیه حسینیه بیت الزهرا(س)

 به روح عمه سادات زینب کبری (س) و همه بانوان کاروان حسینی (ع) صلوات .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در چهارشنبه شانزدهم دی 1388 ساعت 15:22 موضوع | لینک ثابت


راس الحسین (ع ) - پند پیر فاضل

راس الحسین (ع)

شهریست در سوریه به نام حلب درآنجا که به تفصیل شرح زیر آمده است کاروان اسرای کربلا که به سمت شام می رفته از منطقه ای به همین نام می گذرد . در این شهر آتش کده و بعد ها کلیسائی بود که در آن راهبی مسئول اونجا (به نقل از تاریخ) ازبالای آن دیواره ای عظیم و سنگی اش میبیند که کاروانی در حال گذر است . اندکی درنگ میکند....میبیند کاروان در همان محل که اتفاقا الان منطقه خوش آب و هوائی هم بوده ونهر هائی زیبائی هم جاریست...اطراق می کند .  از یکی از نگاهبانان کاروان سوال میکند که اینها چه کسانی هستند  که به بند و زنجیر بستید و می برید ...جرم اینها چیست؟ و چرا بر مرکب  بدون جهاز (بدون زین و زیر انداز) سوار کردید ؟ پاسخی سرد میشنود و سپس یکی رو میبیند که سری به همراه دارد  . باخودش میگوید :  اینها باید افراد مهمی باشند که اینگونه به اسارت میروند .از بالا کنج کاویش بیشتر میشود .  به سرنگهبان میگوید :  هم وزن آن سر  بریده پاداش(پول و طلا یا معادل آن) می دهم  تا بگذاری امشب به دور از چشم همه که در اینجا اطراق می کنند من با این سر باشم...
نقل است که این راهب سر را که تحویل میگیرد بر روی این سنگی که هم اکنون در روبرو ی شماست میگذارد تا به صبح (گویا به نقل از تاریخ نویسان ) با این سر به مناجات و صحبت میشیند و با او تنهائی به ذکر مشغول میشود . صبح  در زمان طلوع سر بریده سید الشهدا (ع) را تحویل مرد نگهبان میدهد و به دین اسلام ایمان می آورد ومعبد را رها میکند و از آن موقع تا به حال اینجا به صورت زیارت گاهیست که مسلمانان از آن به عنوان یک روز شگفت انگیز و مهم از اینجا استفاده می کنند . اما راهب نصرانی چه چیزی دید و شنید خودش می داند و آن سر بریده ...


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در دوشنبه چهاردهم دی 1388 ساعت 19:24 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


تولد دجال در اسرائیل !!! - پند پیر فاضل

تولد دجال در اسرائیل !!!

برخی منابع اسرائیلی طی روزهای گذشته دست به انتشار خبری باعنوان تولد "دجال آخرالزمان " از بدنیا آمدن کودکی عجیب الخلقه در سرزمینهای اشغالی فلسیطنیان خبر میدهند که تنها یک چشم دارد و چشم سمت چپش روی پیشانی اش قرار گرفته و فاقد گودی زیرچشم و بینی است ،دراین اخبار تلاش شده این کودک دجال فتنه گر آخرالزمان معرفی شود .

درحالیکه چندی پیش به نقل از یکی از دانشمندان دینی کشور خبر باقی ماندن "فقط 5 نشانه ظهور" منتشر شد خبر تولد نوزادی عجیب الخلقه اسرائیل را فراگرفته است .
برخی منابع صهیونیستی با انتشار تصاویری از این کودک عجیب الخلقه از وی بعنوان اصلی ترین علامت آخر الزمان یاد میکنند . منتشر کنندگان خبر مذکور با معرفی نوزاد مذکور بعنوان یک  نوزادیهودی وی را با دجال که در کتب دینی ادیان بزرگ اسلام ،مسیحیت و یهود ازوی بعنوان فتنه گر آخرالزمان یاد شده ،مقایسه میکنند.
این منابع  با طرح این سوال که آيا اين نوزاد که اکنون با مرگ دست و پنجه نرم ميکند همان دجال فتنه گر است؟ ادامه میدهند: دجال پس از رشد و تکامل جسمی مدعی خدایی شده و فتنه گری در جهان را آغاز خواهد کرد . انتشار خبرمذکور بصورت گسترده ازسرزمینهای اشغالی آغاز و تاکنون بسیاری از کشورهای جهان را دربرگرفته است .

پیگیریها حاکیست نوزاد مذکور چندی پیش در چین و ازیک پدر و مادر اهل این کشور بطور ناقص متولد شد. تولد این کودک منجر به بروز ترس درمیان این خانواده چینی میگرددتااینکه با پیشنهاد قابل توجهی ازسوی یک صهیونیست مواجه میشوند . این یهودی با پیشنهاد کلانی اقدام به خرید نوزاد مذکور و انتقال وی به اسرائیل مینماید. کودکی که هم اکنون در برزخ مرگ و زندگی دست وپنجه نرم میکند به ابزاری برای تحقق آرمانهای صهیونیست مبدل شده است.

باتوجه به اعلام تولد دجال درمیان قوم یهود در احادیث شیعی و انتشارگسترده خبر مذکور این امکان برای  رژیم صهیونیستی فراهم میشود تا ضمن تثبیت عقاید دینی یهود صهیونیست بر یهودی بودن اراضی فلسطینیان تاکید نمایند.
 دجال در اعتقادات شیعه را در ادامه مطلب بخوانید .


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط عبد عاصی در دوشنبه چهاردهم دی 1388 ساعت 15:46 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


درگذشت آيت الله شيخ علي صافي وصي فقهي آيت الله بهجت - پند پیر فاضل

درگذشت آيت الله شيخ علي صافي گلپایگانی وصي فقهي آيت الله بهجت

 آيت‌الله علي صافي وصي فقهي مرحوم آيت‌الله بهجت شب گذشته در گلپايگان دارفاني را وداع گفت. به گزارش فارس آيت‌الله علي صافي برادر آيت‌الله لطف الله صافي گلپايگاني و وارث فقهي آيت الله محمد تقي بهجت بود. وي در گلپايگان رحل اقامت افكنده بود و شب گذشته در اين شهر سفر ابدي خود را آغاز كرد. آيت الله علي صافي سال 1332 هجري قمري در گلپايگان پا به عرصه وجود گذارد.كودكي و جواني اش صرف دانش اندوزي شد . تا سن هجده سالگي نزد پدر و دايي بزرگوارشان مرحوم حجت الاسلام والمسلمين آخوند ملا ابوالقاسم قطب (ره) به تحصيل پرداختند و سپس به قم هجرت نمودند. دروس سطح را در محضر آيت الله آقا ميرزا محمد همداني تكميل نمودند.درس خارج را نزد عالمان بلند آوازه عصر ، از جمله آيت الله حجت و آيت الله العظمي بروجردي به پايان بردند.هوش و ذكاوت ونيروي استدلال وي در جلسه درس و مباحث حضرت آيت الله العظمي بروجردي موجب شهرت او گرديد . آيت الله العظمي بروجردي چنان شيفته اين شاگرد درس خوان و هوشيار گرديد كه در برخي مجالس از وي ياد مي كرد و اين امر سبب شهرت ايشان در جمع طلاب علوم ديني شد و در رده برجسته ترينشان شناخته گرديد ايت الله العظمي آقاي حاج آقا علي صافي ، آثار ارزشمندي به نظم و نثر عربي و فارسي دارند كه برخي به چاپ رسيده ، شماري از آنها زير چاپ و قسمتي به صورت دست نويس است.

مراسم تشييع پيکر مطهر حضرت آيت‌الله حاج شيخ علي صافي،  سه‌شنبه، 15 دي‌ماه، ساعت 9:30، با حضور علما، روحانيون، مسئولين لشکري و کشوري در گلپايگان تشييع و به خاک سپرده خواهد شد.

همچنين، مراسم بزرگداشتي از سوي آيت‌الله العظمي صافي‌گلپايگاني، برادر آن فقيه وارسته، پنج‌شنبه، 17 دي‌ماه، بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد. از طرف بیت آیت الله بهجت(ره) هم صبح جمعه از ساعت ۹:۳۰ مراسمی در مسجد فاطمیه قم برگزار خواهد شد .

به روح پاک ایشان و آیت الله بهجت(ره) فاتحه ای هدیه کنیم .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در دوشنبه چهاردهم دی 1388 ساعت 13:32 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


آخرین اخبار از قبرستان بقیع - پند پیر فاضل

آخرین اخبار از قبرستان بقیع

افراطيون وهابي در دولت سعودي طي يك توطئه از پيش طراحي شده اقدام به اجراي طرح تجاري سازي در اطراف قبرستان بقيع نمودند.

به گزارش راه مردم  در پي فشاروهابيون و در راستاي فشار هرچه بيشتر بر شيعيان هم اكنون طرح جديدي در دستور كار قرار گرفته است كه طي آن با احداث واحدهاي تجاري در دورتادور قبرستان بقيع و محصور سازي آن امكان حضور زائران و انجام زيارت عملا حذف خواهد شد! ‌براساس اين گزارش : تمامي زائران جمع تمتع امسال نيز شاهد گودبرداري در اطراف قبرستان بقيع بوده اند.

اين گزارش مي افزايد : هم اكنون سعودي ها از سمت شمال قبرستان بقيع عمليات تخريب و گودبرداري را آغاز نموده و به اين ترتيب با بستن درب بين الحرمين اين درب را هم حذف نموده اند! ‌اين گزارش افزود: مغازه هاي در دست احداث پيش فروش شده اند!

گفتني است اوايل فروردين ماه امسال نيز سعودي ها اقدام به كارگذاشتن بلوك در مقابل درب قبرستان بقيع نموده بودند كه در پي فشارمراجع تقليد جمع آوري شدند.

همچنين در 28صفر سال گذشته همزمان با سالگرد رحلت پيامبر گرامي (ص) شيعيان قطيف عربستان با راه انداختن دسته جات عزاداري و سينه زني به عزاداري پيامبراسلام و حضرت امام حسين(ع) پرداختند كه اين امر موجب خشم وهابيون افراطي و هجوم آنان به شيعيان شد كه در جريان آن دو تن از شيعيان نيز به شهادت رسيدند.

بر نطفه خبیث آل سعود و وهابیت لعنت ... شمس جمال ائمه مظلوم بقیع (ع) صلوات ...


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در یکشنبه سیزدهم دی 1388 ساعت 20:16 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

یا لیتنا کنا معک

مرا کشید به میخانه ها جنون حسین   دگر دوام نمی آورم بدون حسین

مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به مدت ۱۲ شب از ۲۶/۹/۸۸  از ساعت ۲۱

سخنران :

 استاد نمازی

مداح :

حاج مهدی ارضی

خیابان ولیعصر(عج)-پایینتر از میدان منیریه-پل امیربهادر-جنب مسجد حیدری-پایگاه امام مجتبی(ع)

هیئت مهدی جان(عج)


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در شنبه دوازدهم دی 1388 ساعت 13:42 موضوع | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

۱۹محرم الحرام سالروز حرکت دادن اهل بیت امام حسین(ع) از کوفه به سوی شام بر حجت حق امام عصر (عج) تسلیت باد .

این یکشنبه۱۳/۱۰/۸۸ جلسه هفتگی برگزار می شود.

هیئت مهدی جان(عج)


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه یازدهم دی 1388 ساعت 23:0 موضوع | لینک ثابت


تصاویری از ذاکرین هیئت مهدی جان (عج)

تصاویری از ذاکرین هیئت مهدی جان (عج)

100_0316.fbf.jpg, hosted by TheImageHosting.com 100_0322.d31.jpg, hosted by TheImageHosting.com100_0334.jpg, hosted by TheImageHosting.com

بقیه عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه یازدهم دی 1388 ساعت 17:1 موضوع | لینک ثابت


مرحوم شيخ رضا سراج و مرحوم سيد مهدي قوام - شرح حال اولیا ، شعرا و ذاکرین

آيت بكا مرحوم شيخ رضا سراج و سالك الي الحسين(ع) مرحوم سيد مهدي قوام

حتماً بارها از زبان حاج منصور ارضي نام استادشان مرحوم شيخ رضا سراج (ره) را شنيده ايد . شيخ رضا الحق و الانصاف آيت بكا بود . اشك زياد برترين ويژگي او روي منبر امام حسين(ع) بود . مزار شريف شيخ رضا سراج در حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع) است .

سيدمهدي قوام (ره) هم از آن دلدادگان و شيفتگاني بود كه در آستان قدس حسيني(ع) صاحب منصب بود . كرامات و داستانهاي او را هم از حاج منصور به كرات شنيده ايم .

به زودي شرح حالي از اين دو اسوه نوكري و دلشدگي تقديم مي گردد .

DSC00542.c26.JPG, hosted by TheImageHosting.comDSC00509.235.JPG, hosted by TheImageHosting.com

         شيخ رضا سراج (ره)                                             سيد مهدي قوام (ره)

به روح اين دو بزرگوار حمد و سوره و فاتحه اي هديه كنيم .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در جمعه یازدهم دی 1388 ساعت 11:49 موضوع شرح حال اولیای الهی و اهل معنا | لینک ثابت


شهادت سيد الاوليا الساجدين امام زين العابدين (ع) - گفتاری درباره مناسبتها

شهادت سيد الاوليا الساجدين امام زين العابدين (ع)

به روايتي ۱۲ محرم روز شهادت امام سجاد (ع) است . آقا را بعد از حادثه كربلا با دستان بسته و غل جامعه بر روي مركب بي برگ و زين به كوفه و شام بردند . حضرت بيمار بودند كه به شام رسيدند . در دروازه ساعات به كسي دستور دادند تا پولي به سربازان بدهد تا سرهاي شهدا را جلوجلو ببرند و مردم حواسشان به بنات رسول الله(ص) جلب نشود . به يك نفر هم دستور دادند تا گوشه اي از عمامه اش را به زير زنجيرها گردن ايشان بگذارد كه خون تازه از محل جراحات جاري شد . در مجلس يزيد هم با جان نثاري بي بي زينب(س) خطبه اي خواند كه حاكميت يزيد را رسوا كرد . به درخواست ايشان اموال فاطمه زهرا(س) كه به غارت رفته بود پس گرفته شد و محملها سياه پوش شدند . بعد از اربعين در راه مدينه اتراق كردند و در حاليكه اشك مي ريختند خطبه اي مرثيه وار انشا فرمودند . حضرت در مدينه به زهد و تقواي بسيار معروف بودند . بارها مي فرمودند : عبادت ما كجا و عبادت اميرالمومنين علي(ع) !!! صداي طفل مي شنيدند گريه مي كردند . از بازار قصابها رد مي شدند گريه مي كردند . پول دادند تا ۱۰سال به نيابت از ايشان در موسم حج در مكه روضه خواني برگزار شود . هميشه از عمويشان ابالفضل العباس(ع) ياد مي كردند و گريه مي كردند . چهل سال بر غريبي پدر بزرگوارش گريه كرد تا از بكائين شد . صحيفه سجاديه را كه در اشك و آه تدوين فرمودند بهترين منبع وصل به خداي متعال براي اهل معناست . امام چهارم(ع) را مسموم كردند و مثل مادرش فاطمه(س) در بقيع به خاك سپردند . فداي آن سر انگشتاني كه با حال التهاب بر روي قبر سيدالشهدا(ع) نوشت : هذا مزار حسين بن علي الذي قتلوه عطشانا

 


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در چهارشنبه نهم دی 1388 ساعت 17:8 موضوع گفتاری درباره مناسبتها | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

سامانه پیام کوتاه هیئت مهدی جان(عج)

در یکی - دو شب از لیالی دهه اول فرمهایی بین دوستان پخش شد که به نوعی نظرخواهی از شرایط اطلاع رسانی و کیفیت جلسات بود . در ادامه این کار از همه دوستانی که فرم ها را پر نکردند یا تازه به حلقه زائرین امام زمان (عج) در هیئت می پیوندند تقاضا داریم تا شماره و اسم خودشان را در وبلاگ بصورت خصوصی قرار دهند تا پیامک های هیئت را در دومین سال فعالیت سامانه دریافت نمایند . از اين طريق مي توانيد با حاج مهدي ارضي و استاد نمازي و شاعر هيئت ارتباط برقرار نماييد . ياعلي مدد


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در چهارشنبه نهم دی 1388 ساعت 16:32 موضوع | لینک ثابت


اخبار هیئت مهدی جان (عج)

جلسات هیئت مهدی جان (عج) بعد از دهه عاشورا

به حمد الهی امسال هم ۱۲ شب در خانه اربابمان ابی عبدالله الحسین (ع) نوکری کردیم تا بی بی دو عالم حضرت زهرا (س) اسم ما را هم در لوح محفوظش جز عزاداران حسین(ع) ثبت نماید . شب آخر توسلی داشتیم به حضرت فاطمه (س) تا به حساب " مزد کارگر را قبل از اینکه عرقش خشک شود بدهید " دستان گدایی مان را به مادرمان نشان دهیم .

هفتگی های هیئت مهدی جان (عج) از یک شنبه جاری برقرار خواهد بود . ضمناْ عکسهایی از سینه زنان و خادمین هیئت به زودی روی وبلاگ قرار خواهد گرفت .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در سه شنبه هشتم دی 1388 ساعت 15:52 موضوع | لینک ثابت


محرم و عاشورا از منظر امام خمینی(ره) - پند پیر فاضل

گزیده سخنان امام خمینی(ره) درخصوص محرم و عاشورا  امام خميني

-محرم ماهى است كه عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قیام كرده، و بهاثبات رسانده كه در طول تاریخ، همیشه حق بر باطل پیروز شده است .

-محرم ماهى است كه به وسیله سید مجاهدان و مظلومان اسلام زنده شد و از توطئه‏ عناصر فاسد و رژیم بنى امیه ، كه اسلام را تا لب پرتگاه برده بودند ، رهایى‏بخشید .

-این خون سیدالشهداء است كه خونهاى همه ملتهاى اسلامى را به جوش مى‏آورد .

-ماه محرم براى مذهب تشیع ،ماهى است كه پیروزى ، در متن فداكارى و خون به ‏دست آمده است .

-محرم ماه  نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیاى خداست كه با قیام خود درمقابل طاغوت ، تعلیم سازندگى و كوبندگى به بشر داد و راه فناى ظالم و شكستن ‏ستمكار را به فدایى دادن و فدایى شدن دانست و این،خود سرلوحه تعلیمات اسلام‏است براى ملتها تا آخر دهر .

-با حلول ماه محرم ، ماه حماسه و شجاعت و ماه  فداكارى آغاز شد . ماهى كه خون بر شمشیر پیروز شد . ماهى كه قدرت حق، باطل را تا ابد محكوم و داغ باطله، برجبهه ستمكاران و حكومتهاى شیطانى زد . ماهى كه به نسلها،در طول تاریخ ، راه ‏پیروزى بر سرنیزه را آموخت ؛ ماهى كه شكست ابر قدرتها را در مقابل كلمه حق ، به ثبت رساند . ماهى كه امام مسلمین ، راه مبارزه با ستمكاران تاریخ را به ما آموخت .

-سید الشهداء را كشتند ، اسلام ترقى‏اش بیشتر شد .

-سید الشهداء سلام الله علیه با همه اصحاب و عشیره‏اش قتل عام شدند ، لكن‏ مكتبشان را جلو بردند .

-شهادت حضرت سیدالشهدا ، مكتب را زنده كرد .

-زنده نگه داشتن عاشورا ، یك مساله بسیار مهم سیاسى - عبادى است .

-انقلاب اسلامى ایران ، پرتویى از عاشورا و انقلاب عظیم الهى آن است .

-كربلا،كاخ ستمگرى را با خون درهم كوبید و كربلاى ما،كاخ سلطنت‏شیطانى را فروریخت .

-كربلا را زنده نگه دارید و نام مبارك حضرت سیدالشهداء را زنده نگه دارید كه‏ با زنده بودن او اسلام ، زنده نگه داشته مى‏شود .

-مساله كربلا ، كه خودش در راس مسائل سیاسى هست ، باید زنده بماند .

-ملت بزرگ ما باید خاطره عاشورا را با موازین اسلامى ، هر چه شكوهمندتر حفظ نماید .

-این محرم را زنده نگه دارید ، ما هر چه داریم از این محرم است .

-محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است .

-تمام این وحدت كلمه‏اى كه مبدا پیروزى ما شد ، براى خاطر این مجالس عزا وتبلیغ و ترویج اسلام شد . این مجالس سوگوارى و این مجالس‏ بزرگداشت‏ سید مظلومان و سرور آزادگان ، كه مجالس غلبه سپاه عقل برجهل ، و عدل بر ظلم ،و امانت بر خیانت ، و حكومت اسلامى بر حكومت طاغوت‏است ،بهتر است محرم هر چه با شكوهتر و فشرده ‏تر برپا شود  و بیرقهاى خونین عاشورا به علامت‏حلول روز انتقام مظلوم از ظالم ، هر چه بیشتر افراشته شود.

-ماه محرم،ماهى است كه مردم آماده‏اند براى شنیدن مطلب حق.

-گریه كردن بر عزاى امام حسین، زنده نگه‏داشتن نهضت و زنده نگه‏داشتن همین‏معنا كه یك جمعیت كمى در مقابل یك امپراطورى بزرگ ایستاد، دستور است .

-باید سینه زدن هم محتوا داشته باشد .

-عاشورا روز عزاى عمومى ملت مظلوم است ، روز حماسه و تولد جدید اسلام ومسلمانان است .


 

نوشته شده توسط عبد عاصی در سه شنبه هشتم دی 1388 ساعت 15:44 موضوع پند پیر فاضل | لینک ثابت